Ana Sayfa Başkan Zolan’dan Miraç Kandili mesajı

Başkan Zolan’dan Miraç Kandili mesajı

7 Şubat 2024 Çarşamba 08:16

Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Osman Zolan, "Bu kutlu gecenin şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyor, Denizlili hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslâm âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum" dedi.
05.02.2024
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) ilahi huzura yükseldiği gece olarak kabul edilen mübarek Miraç Kandiline bir kez daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Osman Zolan, “Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu güzel gece Peygamber Efendimizin (SAV) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya gayret göstermeli, birlik ve beraberliğe daha çok önem vererek hatalarımızı telafi yoluna gitmeliyiz. Mucizelerle dolu bu mübarek gecede içtenlikle yapılan her dua kendimizi bularak yüce Rabbimin huzuruna kabul edilmemizin en güzel yollarından biridir” ifadelerini kullandı.

Bu mübarek gecenin insanoğlu için bir fırsat olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Miraç, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren müstesna zaman dilimlerinden biridir. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin. Bu mübarek geceyi fırsat bilip tüm günahlarımızdan arınmak için tövbe etmeli, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp ellerimizi semaya açarak yüce Rabbimize dua etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu gecenin şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyor, Denizlili hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslâm âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum."      
+90 (258) 297 20 20     +90 (258) 263 22 49    
deski@deski.gov.tr
deski@hs01.kep.tr