Ana Sayfa Mys Politikalarımız

Mys Politikalarımız

Şikayetleri Ele Alma Politikası

Abonelerimizin başvuru, talep ve şikayetlerini ele alma yöntemimiz anlaşılabilir ve kolay ulaşılabilir olarak herkesin bilgisine açıktır.

DESKİ olarak sürekli iyileştirme ve müşteri memnuniyeti ilkesi uyarınca abonelerimizin başvuru, talep ve şikayetlerini;

• Yasalara ve müşteri koşullarına uygun olarak

• Açıklık, tarafsızlık, adalet ve gizlilik prensipleri doğrultusunda

• Müşteri odaklı yaklaşım ile

• Çalışanlarımızı gerekli yetkinlikler ile donatarak

• Tanımlanan ve ilan edilen kanallar aracılığı ile kayıt altına almakta ve en kısa sürede değerlendirmekteyiz.


Başvuru ve şikayetler için iç ve dış kaynaklı makul çözüm yolları tükenene kadar şikayeti izlemeyi, şikayetleri analiz ederek sürekli iyileştirmeyi sağlamayı taahhüt ederiz.

Abonelerimizin başvuru, talep ve şikayetlerini ele alma yöntemimiz anlaşılabilir, kolay ulaşılabilir ve teknolojiyle uyumlu olarak herkesin bilgisine açıktır.

 

• Etkileşimli erişim kanallarımızdan;

1. 185 numaralı telefondan çağrı merkezimizi arayarak,

2. deski.gov.tr internet sitemizdeki formlardan,

 

• Şahsen halkla ilişkiler servisimize başvurarak;

 

Şikâyet edilen hizmet, faaliyet, ürün, karar vb. sizler tarafından kabul edilmediğinde iç ve dış kaynaklı alternatif çözüm yolları hakkında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 

 

Şikayet Kayıtlarının Yönetimi Politikası

İlgili teknik inceleme ve diğer tüm bilgiler göz önünde bulundurularak oluşturulan müşteri şikâyeti cevap yazısı müşteriye iletilir. Şikâyetçi müşteri bu sonucu kabul ederse tarafımızdan müşteri şikâyeti kapatılarak kayıtları muhafaza edilir. İlgili müşteri şikâyet cevap yazısı şikâyette bulunan müşteri tarafından kabul edilmezse, tarafımızdan iç ve dış kaynaklarla birlikte üretilebilecek tüm çözüm yolları araştırılır ve müşteri bu konuda bilgilendirilir. Tüm bu kayıtlar, raporlamak ve analiz etmek üzere D1 P01 Dokümante Bilgi, Belge ve Arşiv Yönetimi Prosedürü’ ne uygun olarak tutulur.

 

Müşteri Şikayetleri Cevap Verme Politikası

• Her türlü bildirime adil ve objektif yaklaşımla şeffaf olarak en hızlı şekilde yanıt vermek,

• Müşteri bilgilerinin gizliliğine özen göstermek,

• Müşteri memnuniyetsizliğinin tekrar oluşmaması için gerekli iyileştirmelerin ve kontrollerin sürekli yapılmasını sağlamak,

• İstekleri ele alma süreci politika ve hedefleri oluşturulurken yasal ve mevzuata dayalı şartlara uymak ve dikkate alarak hareket etmek,

• Bütün yanıtlarımızın müşteri odaklı, güven verici ve açık olmasına özen göstermek,

Genel Müdürlüğümüze yapılan şikayetlere cevap verme politikasıdır.

 

Şikâyetlerle İlgili Bilgilerin Ve İstatistiklerin Paylaşımı Politikası

DESKİ’ ye ulaşan tüm talep ve şikayetler son derece gizli olup, hiçbir durumda üçüncü taraflara bilgi verilmez. Müşterinin kamuya açık hale getirdiği veya DESKİ ile müşterinin aralarında anlaşmaya vardığı (örneğin, şikâyetlere cevap verilmesi amaçlı) bilgiler hariç, diğer tüm bilgiler sahibine özel bilgiler olarak dikkate alınır ve gizli kabul edilir. Gerek görülmesi durumunda yalnızca Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından görülmesine izin verilir. Şikayet konusu ve bunun çözümünün kamuoyuna açıklanıp açıklanmayacağı, açıklanacaksa ne kapsamda açıklanacağı şikayet sahibi ile birlikte belirlenir. DESKİ, kamuya açık ortamlarda yayınlamayı öngördüğü bilgilere ilişkin olarak şikayet sahibini önceden bilgilendirir. Şikayet sahibine ilişkin olarak şikayet sahibi dışındaki kaynaklardan elde edilen bilgiler gizli olarak değerlendirilir.

 

Onay

GENEL MÜDÜR

Niyazi TÜRLÜ











      
+90 (258) 297 20 20     +90 (258) 263 22 49    
deski@deski.gov.tr
deski@hs01.kep.tr

ALO 185 / 444 9 185